תוספות שיער - מאמרים

נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים

דירוג משתמשים: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active
 

גורמי נשירת שיער ואיך למנוע את התופעה?

ברוב המקרים אובדן שיער אצל נשים אמנם לא יוצר קרחת מלאה, כפי שקורה אצל גברים, אולם גם כך נשירת שערות רבות עלולה להוביל לדלילות מוחשית, שיער דקיק ומועד לפורענות ובאופן כללי עוגמת נפש ממשית.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, מדובר בתופעה רווחת למדי, כשעל פי ההערכות 20 עד 30% מכלל הנשים סובלות מנשירה ברמה כזו או אחרת, ובפרט כך הדבר בקרב בנות ה-40 ומעלה (אחת מכל 3 נשים בגילאים אלה חווה את התופעה של נשירת השיער).

ישנן סיבות רבות המובילות לנשירה של השיער - וגם לא מעט דרכים שבהן ניתן לצמצם את האובדן ואף למנוע אותו לגמרי, ובמקביל ישנן גם שיטות אפקטיביות להעלים את תוצאות נשירת השיער שכבר התרחשה.

הסיבות העיקריות לנשירת שיער בקרב נשים

כאמור כשמדובר בתופעה של נשירת שיער נשים נפגעות מכך באחוזים גבוהים, כשבין הסיבות העיקריות להידלדלות השערות:

* שגרת טיפוח שגויה: השערות, לפחות בקרב רוב הנשים, הינן איבר רגיש עד מאוד והתנהלות לא נכונה לגביהן עלולה להזיק להן ולהסתיים בנשירה. כך למשל ייבוש השיער באופן מופרז, צביעתו בחומרים מזיקים ואפילו קוקו לוחץ מדי גורמים לאובדן שיער. תחזוקה שוטפת אצל מעצב שיער בעל יושרה וניסיון יצמצמו מאוד נשירת שיער מסיבה זו.

* שינויים הורמונליים: רמה נמוכה מדי של אסטרוגן (הורמון המין הנשי) עלולה להוביל למצב של נשירת שיער מוגברת - כל אישה משירה באופן טבעי כמה עשרות שערות מדי יום, אולם חוסר איזון הורמונלי ובפרט כאמור רמה נמוכה של אסטרוגן מגבירה את היקף הנשירה ומצמצמת את צמיחת השערות החדשות. בפרט מתרחשת תופעה זו לאחר לידה וכשהאישה מגיעה לגיל המעבר. גם פעילות לא תקינה של בלוטת התריס וכן שימוש ממושך בגלולות נגד הריון יוצר את התוצאה הלא רצויה הנ"ל.

* חוסרים תזונתיים: היעדר כמות מספקת של מינרלים ו-ויטמינים, כמות נמוכה מדי של חלבון (שכן לצורך צמיחת שיער הגוף זקוק לחומצות אמינו שנמצאות בחלבונים) ורמה נמוכה של ויטמין B12 - כל אלה עלולים לגרום לנשירה.

* אלופציה אראטה: מחלה שגורמת להקרחה כתוצאה ממערכת חיסונית שפעולתה השתבשה והיא מזהה את הזקיקים של השערות כאויבים ונלחמת בהם. במקרים מסוימים מחלה זו נעלמת כלעומת שבאה תוך מספר חודשים.

עוד חשופות לתופעה של נשירת שיער נשים בעלות גנטיקה בעייתית וכן מי שחייה מתאפיינים במתח נפשי ניכר. חשיפה רבה לכלור בבריכה ולמלח בים מזיקה אף היא וכך גם מחלות רקע דוגמת סוכרת, זאבת או אנמיה ואפילו תרופות מסוימות.

מדוע במקרים של נשירת שיער נשים זקוקות לפתרונות איכותיים במיוחד?

בכל מקרה של נשירת שיער נשים זקוקות לפתרונות איכותיים במיוחד, שכן תופעה זו יוצרת פגיעה של ממש בתחושת הנשיות ובדימוי העצמי באופן כללי.

מאחר שישנן סיבות רבות המובילות אל נשירת שיער, חשוב מאוד לאבחן תחילה במדויק את הגורמים הספציפיים לכל אישה ובהתאם לגבש את הפתרון.

בין האפשרויות לטיפול בנשירת השיער בקרב נשים:

* שמפו שמכיל חומרים ממריצים ומשקמים דוגמת ג'ינקו בילובה, תמצית עץ כינין, ויטמינים שונים, זרעי ענבים ועוד.

* אמפולות מיוחדות שמכילות אף הן חומרים המחזקים את שורשי השערות וכן מאיצים צמיחת שיער חדש.

* תוספות שיער - תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות וכיום ניתן למצוא לכל שיער תוספת שתעלים קרחות ותסתיר אזורים שבהם ישנה הידלדלות משמעותית.

בכל מקרה חשוב לפנות אל מעצב שיער מקצועי ואמין על-מנת לזכות בטיפול האופטימלי לפתרון הבעיה.

 

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על:יש לך שאלה? זקוקה לייעוץ?

אנו נתקשר אלייך אנו קשובים לכל עניין או שאלה שתרצי תשובה עבורה. מלאי את פרטייך ואנו נשמח לחזור אלייך ולייעץ לך כדי שתקבלי את הטיפול הטוב ביותר ובביטחון מלא.

תוספות שיער - מאמרים ומידע